Sağlık Bakanlığı canlı kura çekim tarihleri belli oldu: 8 bin işçi alımı kurası ne zaman? (2024 İŞKUR işçi alımı canlı kura çekimi ekranı)

saglik-bakanligi-canli-kura-cekim-tarihleri-belli-oldu:-8-bin-isci-alimi-kurasi-ne-zaman?-(2024-iskur-isci-alimi-canli-kura-cekimi-ekrani)

Sağlık Bakanlığı canlı kura çekim tarihleri belli oldu: 8 bin işçi alımı kurası ne zaman?  (2024 İŞKUR işçi alımı canlı kura çekimi ekranı)

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı canlı kura çekimi için geri sayım sürerken tarih açıklaması geldi. Yapılan açıklamaya göre, bin işçi alımı kurası nisan ayının ilk haftasında yapılacak ve 2 gün devam edecek. Yapılacak kura çekimi sonrasında kabul gören kişiler mülakat olmaksızın direkt olarak atanacak. 8 bin işçi alımı için kura takvimi belli oldu. Peki, 2024 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi ne zaman, ayın kaçında yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 8 bin sürekli işçi alımı ilanı sonrasında kura çekiminin yapılacağı tarih merakla bekleniyor. Şubat ayında Bakanlık üzerinden tamamlanan başvuruların ardından gözler işçi alımı kura tarihlerine çevrildi. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalarla birlikte 8 bin işçi alımı kura çekimi için tarih belli oldu. Peki, 2024 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi ne zaman?
Bolu’da vatandaşlarla sohbet eden Koca, “Nisan’ın 4’ünde çekiliş var. Mülakat filan yok, doğrudan direk atama. Canlı, herkesin görebileceği şekilde, Youtube üzerinden noter huzurunda 8 binin çekilişi olacak.” ifadelerini kullandı.O anları sosyal medyadan paylaşan Koca, videoyu ise “Mülakat olmadan, ÖSYM puanı ile doğrudan atanma. Bolu’da bir baba sevincini paylaştı. Bir soruya cevaben de, İŞKUR üzerinden, yine mülakat olmadan, noter huzurunda çekilişle yapılacak 8.000 işçi alımıyla ilgili bilgi verdik.” sözleriyle paylaştı.Taşra teşkilatlarında istihdam edilecek asıl ve yedek adaylar kura çekiminin ardından duyurulacak.
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “ÖSYM’nin 27.000 personel alımı ile ilgili yerleştirme sonuçları 4 Mart 2024 tarihinde açıklanmıştır. Bu kişilerin sözleşmeli pozisyonlara atama işlemlerinin devam etmesi nedeniyle;Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 8.000 Sürekli İşçi Alımı Kurası 3-4 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.” ifadeleri kullanılmıştı.Atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.
Sağlık Bakanlığı işçi alımı kuraları diğer personel alımlarında olduğu gibi Bakanlığın Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacak.Sağlık Bakanlığı atamalarına ilişkin bilgi ve belgeler ile beraber her türlü duyuru Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfası olan yhgm.saglik.gov.tr adresinden erişime açılacak.
Sağlık Bakanlığı işçi alımı alım yapılacak meslek grupları ve kadro dağılımları;Temizlik görevlisi: 3.550Güvenlik görevlisi: 3.250Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı: 84Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı: 127Elektrikçi (genel): 144Isıtma ve sıhhi tesisatçı: 143İnşaat boyacısı/boyacı: 64Klinik destek elemanı: 600Marangoz: 32Oto bakım onarımcısı otomotiv mekanikçisi: 2Oto elektrikçisi: 2Otomotiv kaportacısı: 2