iPad’ler için hesap makinesi uygulaması, iPadOS 18 ile karşımıza çıkabilir

ipad’ler-icin-hesap-makinesi-uygulamasi,-ipados-18-ile-karsimiza-cikabilir

İlk iPad‘i yaklaşık 14 yıl önce piyasaya süren Apple, iPad kullanıcılarının uzun süredir beklediği Hesap Makinesi uygulamasını ise nihayet yayına almaya hazırlanıyor.

Paylaşılan bilgilere göre iPadOS 18, tüm iPad modelleri için yerleşik bir Hesap Makinesi uygulaması içerecek. iPadOS 18’in 10 Haziran’da gerçekleşecek olan Apple’ın yıllık geliştiriciler konferansı WWDC’de tanıtılması bekleniyor. 

Şimdiye kadar iPad’de resmi bir Hesap Makinesi uygulamasının olmaması, kullanıcılar tarafından sosyal ağlarda pek çok kez mizahi bir dille eleştirildi. Hatta Meme’lere konu oldu. Bu esnada iPad kullanıcılarının pek çoğu App Store’daki PCalc ve Calcbot uygulamalarından yararlandı. 

Bu arada hesap makinesi özelinde yapılan değişiklikler iPad ile sınırlı değil. AppleInsider tarafından Geçtiğimiz hafta paylaşılan bilgilere göre macOS’ta yer alan Hesap Makinesi uygulaması da bir yenilenme sürecinden geçti. 

iPadOS 18’in ilk beta sürümünün WWDC açılış konuşmasının hemen ardından yayınlanması bekleniyor. Söz konusu güncellemenin Eylül ayında geniş çapta yayınlanması planlanıyor.