Hipicon, Ergün Ventures’tan 1 milyon dolar yatırım aldı

hipicon,-ergun-ventures’tan-1-milyon-dolar-yatirim-aldi

Online alışveriş platformu Hipicon, Ergün Holding iştiraki Ergün Ventures’tan 1 milyon dolar değerinde yatırım aldığını açıkladı. Hipicon, 2015 yılından bu yana kullanıcılarına daha özgün ve kaliteli bir yaşam tarzı sunmayı hedefliyor. Girişim, moda, ev, yaşam, çocuk, sanat gibi kategorilerde 2000’den fazla marka ve geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

2016 yılında Türkiye’de 150 tasarımcıyı geçen Hipicon, yerli tasarım e-ihracatına Almanya ile başlamıştı. Ayrıca Hipicon’ın Workup Girişimcilik Programı’nın 6. dönemine seçilen 14 girişim arasında yer aldığını hatırlatalım

Yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Hipicon kurucusu Mertcan Özen, Ergün Ventures ile gerçekleşen iş birliğinin şirket için çok değerli olduğunu paylaşırken, yeni kaynak ile büyümenin hızlanacağını dile getirdi.

Mertcan Özen’in aktardıklarına göre; Hipicon, mevcut 100 bin müşteri sayısını kısa vadede 500 bine, daha sonra ise 1 milyona çıkarmayı planlıyor. Özen’in paylaştığı bilgilere göre; Hipicon, yılın son çeyreğinde İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarlarına açılarak satıcı ağını yeni pazarlardan gelen markalar ile genişletmeyi hedefliyor.