Builder.ai, Komünite aracılığıyla Türkiye pazarına giriş yapıyor

builder.ai,-komunite-araciligiyla-turkiye-pazarina-giris-yapiyor

Yapay zeka destekli kodsuz yazılım platformu Builder.ai, Komünite ile kurduğu ortaklık neticesinde Türkiye pazarına giriş yapıyor. Böylece uygulama geliştirme süreci kolaylaşırken daha verimli, uygun maliyetli ve erişilebilir hale geliyor.

Seri girişimci Sachin Dev Duggal liderliğindeki Builder.ai, yapay zeka destekli birleştirilebilir bir yazılım platformu. Şirketin sunduğu ürünler arasında BUILDER STUDIO, BUILDER CLOUD, BUILDER NOW, STUDIO STORE ve STUDIO RAPID yer alıyor. 

Komünite aracılığıyla Türkiye’de Builder.ai ürünlerini ve hizmetlerini kullanmak isteyenler, Türkiye’ye özel bir fiyatlamaya  sahip olacak. Builder.ai, Türkiye pazarına girişiyle,  Türkiye’deki girişimci topluluğunun ve daha geniş iş sektörünün kendine özgü ihtiyaçlarını karşılayan ısmarlama çözümler sunacak. 

Söz konusu ortaklık, kolaylaştırılmış uygulama geliştirmeden yararlanmaya hazır geniş bir birey ve kuruluş yelpazesini kapsamayı amaçlayan geniş bir ağ oluşturuyor. Geleneksel programlama becerilerinden yoksun olmalarına rağmen vizyoner fikirlerini somut dijital ürünlere dönüştürmeye hevesli kod yazmayan kişileri de destekleyecek. 

Komünite ve Builder.ai ortaklığı, B2B sektörü, kuluçka merkezleri ve hızlandırıcılara yeni nesil girişimleri beslemek için gerekli araçları sağlayabilir. Bununla beraber öğrenciler ve STK’lar, bu ortaklıkta projelerini hayata geçirmek için destekleyici bir platform bulabilir. Genellikle kısıtlı kaynaklara sahip olan KOBİ’ler ise sunulan uygun maliyetli uygulama geliştirme çözümlerinden faydalanarak faaliyetlerini kolaylıkla dijitalleştirip düzene koyabilecek. 

Girişimcilere ve bağımsız yaratıcılara işlerini kurmalarında ve büyütmelerinde yardımcı olmak amacıyla kurulan Komünite, atölye çalışmaları, eğitim programları, mentorluk ve ağ oluşturma etkinlikleri aracılığıyla çok sayıda kaynak ve destek sunuyor.

Hatırlarsanız Komünite’nin 2021 yılında 140 bin dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. 2022 yılında girişim pazar yeri MicroAcquire ile iş birliği yapan Komünite, Şubat ayında 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. 

Komünite Kurucusu Fatih Güner ortaklık özelinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Komünite olarak yatırım turumuzun başarıyla tamamlandığını duyurduktan hemen sonra, Builder.ai ile stratejik ortaklığımızı duyurmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu önemli adımlar Komünite’nin misyonunu daha da ileriye taşıyacak ve Türkiye’deki girişimcileri ve yaratıcıları destekleme kapasitemizi arttıracak. Builder.ai ile iş birliğimizin, ürün geliştirme süreçlerini dönüştürmede, üyelerimize ve şirketlerimize yenilikçi ve etkili çözümler sunmada önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Yatırımcılarımıza güvenleri ve destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz; birlikte Türkiye’nin yaratıcı ve girişimci topluluğunu küresel başarıya taşıyacağımıza inanıyoruz.