Midas Games, tohum öncesi turda Ludus Ventures liderliğinde 1 milyon dolar yatırım aldı

midas-games,-tohum-oncesi-turda-ludus-ventures-liderliginde-1-milyon-dolar-yatirim-aldi

2024 yılı başında Tera Portföy ile Girişim Sermayesi Yatırım Fonu olarak kurdukları ikinci fonlarını duyuran Ludus Ventures, senenin ilk yatırımını Midas Games’e yaptı. Midas Games, bu turda 1 milyon dolar yatırım aldı.

Yetenek bazlı ve rekabetçi oyunlar kategorisinde oyun üretecek Midas Games, ilk oyunlarını  2024’ün ikinci yarısında çıkarmayı hedefliyor. Selçuk Korateş, Hikmet Duran, Fatih Karadeniz, Mert Ulutaş, Emre Öztürk ve İlkim Ülgen tarafından kurulan Midas Games, mobil oyun geliştirme, yayınlama, yazılım geliştirme ve oyun hukuku alanlarında tecrübeye sahip.

Şirketin ortakları olan Hikmet, Emre ve Mert, aynı zamanda oyun üretiminin iskelet kadrosunu oluşturuyor. Hikmet Emre ve Mert, toplam 25 milyon indirmeye ulaştıkları Gigantic Games’te uzun yıllar beraber çalıştıktan sonra, birlikteliklerini Midas Games’te devam ettiriyor. CTO rolündeyse Fatih Karadeniz bulunuyor. Legal alandaysa İlkim Ülgen var. Midas Games’in CEO’su rolünde, Zynga’ya satışı gerçekleşen Rollic firmasında 3 seneyi aşkın süre çalışan ve birçok hit oyuna imza atmış Selçuk Korateş bulunuyor.

Kurucu ortak ve CEO Selçuk Korateş “Oyunlarımızda yetenek, strateji ve azmi ödüllendirerek, oyuncularımıza en iyi oyun deneyimini yaşatmayı hedefliyoruz. Pazardaki potansiyelin çok farkındayız, oyun sektöründe çok fazla şeyin değişeceği dönemin henüz başındayız. Bu potansiyeli gerçek kılacak etmen ise ekibin gücü ve inovatif yaklaşım olacak. Biz de ekibimizi bu ölçekte kurduk. Sektördeki tecrübemizi dünyada yakın zamanda gelişmeye başlayan bu pazarda, ölçeklendirilebilir oyunlar geliştirmek ve milyonlarca insana ulaşmak için kullanacağız. İş partnerimiz Ludus, bize her konuda yardımcı olarak hem odağımızın sadece oyun geliştirmede kalmasını sağlıyor, hem de işimize ivme katıyor. Hedeflerimize ulaşmak için Ludus ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ludus ortaklardan Mehmet Ayan yaptıkları yatırımla ilgili olarak “Ludus Ventures olarak ikinci fonumuzun ilk yatırımını, Türk oyun endüstrisinin uluslararası pazarda ön plana çıkmasındaki en önemli faktörlerden biri olan, genç ve dinamik ekip yapısını, önceki yıllarda farklı projelerde birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz tecrübeli üyelerle  güçlendiren Midas’a, yenilikçi fikirlerini tüm dünyadaki oyun severlere ulaştırma serüvenine destek olmak için yapmaktan heyecan duruyoruz.” dedi.